Свалят охраната на хижа ''Петрохан''

OFFNews 15 юли 2026 в 14:29 5024 0
Хижа

Снимка МВР

Предстои полицейската охрана на хижа "Петрохан" и под връх Околчица да бъде свалена, обявиха от прокуратурата. 

Полицейската охрана е била осигурена с оглед запазване на местопроизшествието и обезпечаване на извършваните действия по разследването, уточняват от държавното обвинение.

Преценено е, че необходимостта от тези мерки е отпаднала.

За предстоящото освобождаване на района са уведомени наследниците на собствениците на имота.

Разследването по досъдебното производство продължава под ръководството и надзора на Окръжна прокуратура – София, допълват от прокуратурата.

В средата на май вътрешният министър Иван Демерджиев обяви, че са установени нови факти и обстоятелства около смъртта на Ивайло Калушев, Николай Златков, Александър Макулев, Ивайло Иванов, Пламен Статев и Дечо Василев. Но досега яснота няма. Единственото изключение бе изявлението на служебния вътрешен министър Емил Дечев, който съобщи, че е намерена четвърта гилза на Петрохан, въпреки че прокуратурата обяви месец и половина по-рано, че вече я е намерила.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини