Около 15 километра е опашката от товарни автомобили на магистрала "Марица" преди граничния контролно-пропускателен пункт "Капитан Андреево", съобщиха за БТА пътуващи. Проблемът с натоварения трафик през пункта продължава повече от седмица.
Полицейското присъствие и контролът на движението по аутобана са засилени. На места колоната е двойна.
Обработените товарни превозни средства през митническия пункт "Капитан Андреево" за последното денонощие са 3066 - 1466 на вход и 1600 - на изход, съобщава Агенция "Митници" в ежедневната си информация за движението през трите ни най-големи пункта. От началото на годината това е най-големият брой обработени камиони за 24 часа.
В петък струпването на магистралата бе с дължина 16 километра, а предишния ден достигна около 25 километра, като шофьорите чакаха между 15 и 20 часа за обработка и преминаване.
Същият ден на съпределния на "Капитан Андреево" турски граничен пункт "Капъкуле" се състоя работна среща на българските и турските митнически ръководители, на която бяха набелязани мерки за създаване на организация за ускоряване на обработката на товарни автомобили.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Президентът за спирането на помощта за Украйна: Първо е нашата сигурност, нямаме излишно оръжие
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер
Външният ни министър: С Муцунски аз говоря на български, разбираме се чудесно
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер