Окръжна прокуратура – Ямбол привлече Иван Николов като обвиняем за изнасилване и убийство на британската гражданка Джанет Бенет.
Тялото на жената беше открито на 31 юли. Жената, която е на близо 60 години, е излязла предишната вечер да разходи двете си домашни кучета, като не се е върнала повече у дома.
Обвиненият за убийството ѝ Иван Николов имал 10 присъди за периода 2002-2012 г. Основно е осъждан за кражби, като има и присъди за шофиране в нетрезво състояние и без книжка. Последното му наложено ефективно наказание „лишаване от свобода“ Николов е изтърпял през месец декември 2012г.
Сега той е обвинен, че е изнасилил Джанет Бенет, като я принудил към това със сила. Деянието представлява особено тежък случай. За да прикрие изнасилването, Николов умишлено е умъртвил британската гражданка, като убийството е извършено с особена жестокост.
Днес предстои прокуратурата да внесе искане за постоянен арест на Николов.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
04.08 2015 в 15:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция
Прогноза за 2026 г.: Путин напада Европа, а Китай - Тайван