Първият метровлак от чешката "Шкода груп" пътува към София, съобщиха във фейсбук от компанията.
След като мине редица изпитания, той ще бъде пуснат в движение.
"Шкода" трябва да достави 8 метровлака, които ще се движат по първа и втора линия на метрото. Максималната скорост, която ще развиват, е 90 км/ч.
Договорът за доставката им бе подписан от изпълнителният директор на „Метрополитен“ ЕАД проф. Стоян Братоев и Зденек Свата – член на Съвета на директорите на „Шкода“, Чехия на 13 юли 2023 г.
Стойността на влаковете, съгласно проведената открита обществена поръчка, възлиза на 68,5 млн. евро.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец