Паметникът на съветската армия осъмна с транспарант с националните ни герои, който закрива по-голямата част от монумента.
На платното е изобразен пътят на България от времето на Първото българско царство до днес. Личат портретите на Васил Левски, Христо Ботев, екзарх Антим I, Стефан Стамболов, Георги С. Раковски, цар Иван Александър и др.
В най-високата част на платното са изобразени предстоящите цели на страната - приемане в Шенген и еврозоната.
Транспарантът е закрепен на скелето, издигнато в средата на септември за техническо обследване на паметника - известен и като Монумент на окупационната червена армия (МОЧА) - за компрометирани плочи от облицовката.
От Областната управа на София потвърдиха, че идеята е тяхна. "Това е виждането ни за европейския път на България", заявиха от екипа на областния управител Вяра Тодева, цитирани от "Дневник". Оттам допълниха, че решението за преместването на паметника е "неизбежно", но трябва да се мине през задължителната процедура от експертни съгласувания.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-5103
6
28.09 2023 в 08:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
14059
5
28.09 2023 в 05:29
4025
4
27.09 2023 в 15:48
МОЧА е факт,напомящ тежки минали времена.
Идеята е чудесна,браво на авторите!
3168
3
27.09 2023 в 15:33
Банера ми харесва, евала!
7450
2
27.09 2023 в 15:09
20487
1
27.09 2023 в 15:05
Мутрофанова е вдигмала кръвно, а късопишкин плаче...Манолова се чуди кого да успокоява по- напред ;–)
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)