
176 детски градини и 24 самостоятелни детски ясли в София отварят днес. Родителите на 26% от общия брой на посещаващите столичните градини са заявили, че ще ги заведат днес.
В самостоятелните детски ясли децата ще са 860, което е 43% от посещаващите.
В 7 детски градини – пет в район Студентски и по една в район Надежда и Илинден се извършват неотложни ремонтни дейности. Очаква се детските градини в Студентски и Илинден да отворят врати на 1 юни, а детската градина в Надежда да отвори врати в средата на юни.
В анкета на община Пловдив над 80% от родителите на деца от предучилищна възраст са готови да пуснат децата си на детска градина. Те ще имат възможност да направят това от днес.
Днес отварят и детските градини в Бургас. След проучване на общината стана ясно, че 48% от родителите ще пуснат децата си на градина.
Хлапетата тръгват на ясли и градини и във Варна от днес. 75% от родителите са заявили готовност да ги заведат в яслените групи.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза