Ден на траур е обявен в община Созопол днес в знак на съпричастност към трагичната гибел на тримата загинали на 17 октомври младежи в тежката катастрофа на пътя Созопол – Черноморец.
Инцидентът стана около 23:15 ч., когато на пътя между Созопол и Черноморец, в района на 19-ия километър, кола с варненска регистрация излезе от пътното платно и се блъсна в крайпътно дърво. Загинаха 18-годишният шофьор и двамата му 17-годишни придружители.
Знамената на всички общински сгради и обществени места ще бъдат спуснати наполовина. Отменят се всички публични тържества и развлекателни събития, организирани на територията на Община Созопол, с изключение на тези от личен характер, съобщават от местната администрация.
В случай, че предварително планирано събитие не може да бъде отменено, организаторите следва да го съобразят с обявения траур и то да започне с минута мълчание в памет на загиналите.
Кметът Тихомир Янакиев и общинската администрация изказват искрени съболезнования към семействата и близките на починалите деца.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"