Българската агенция по безопасност на храните затвори кланица в Кърджали заради 32 тона агнешко месо с неясен произход, съобщиха от пресцентъра на БАБХ.
Издадено е разпореждане за спиране на дейността на обекта.
При извършена днес пълна проверка са констатирани заблуждаващи практики за произхода на месото. Инспекцията е извършена заедно с експерти от Министерство на земеделието по сигнал на Национална овцевъдна и козевъдна асоциация.
Наличното агнешко месо няма да бъде продавано до доказване, че е безопасно.
Издадено е предписание за доказване, че замразеното агнешко е от Северна Македония. Освен това кланицата трябва да информира всички контрагенти, получили от македонското агнешко месо.
На оператора ще бъдат връчени два акта за административно нарушение.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол