Германките с титлата в щафетата в Руполдинг

Любомир Тодоров 10 март 2012 в 17:45 1258 0

Хенкел стреля перфектно на последния пост. Снимка: БГНЕС
Биатлонистките на Германия зарадваха публиката в Руполдинг, като спечелиха титлата в щафетата на 4 по 6 км от Световното първенство. Четворката на домакините беше в състав Тина Бахман, Магдалена Нойнер, Мириам Гьоснер и Андреа Хенкел (на снимката). На втори пост голямата Нойнер трябваше да прави допълнителна обиколка, което позволи на щафетата на Франция да излезе начело. Всичко се реши на четвърти пост, когато Хенкел порази десетте мишени в шампионски стил и без нуждата от нито един допълнителен патрон. Така германките спечелиха с време 1:09, 33.0 часа. Втори, на 28,5 секунди, е квартетът на Франция. В последните метри Тора Бергер изпревари Дария Домрачова и това донесе бронзовите медали на Норвегия за сметка на щафетата на Беларус. България зае 17-ото място. На първи пост Емилия Йорданова стреля кошмарно и въртя наказателна обиколка. На останалите три биатлонистките ни Нина Кленовска, Десислава Стоянова и Ния Димитрова стреляха и бягаха прилично. Димитрова не направи последната обиколка по правилото, че не е била започнала втората си стрелба, когато е финиширала първата щафета. В неделя са последните два старта от шампионата на планетата. От 14:15 часа е масовият старт на 15 км при мъжете. След това е същата дисциплина, но на 12,5 км при жените.