Норвегия спечели първата дисциплина от световното по биатлон

Васил Георгиев 01 март 2012 в 18:16 1732 0

Тимът на Норвегия Снимка: БГНЕС
Тимът на Норвегия спечели смесената щафета 4 по 6 км и 2 по 7,5 км, с която в Руполдинг, Германия днес започна световното първенство по биатлон. Звездният норвежки тим в състав Тора Бергер, Синев Солемдал, Оле Ейнар Бьорндален и Емил Хегле Свендсен триумфира с време 1.12:29,3 часа. Норвежците използваха 11 допълнителни патрона, а феномена Бьорндален въртя на трети пост и наказателна обиколка. При втората стрелба на Бьорндален една от мишените му блокира. След консулт на съдиите бе решено, от резултата на отбора да бъдат свалени 30 секунди заради техническа грешка, с което скандинавците и успяха да изпреварят с 20,2 секунди отбора на Словения и да грабнат златото. Второто място остана за тима на Словения, а бронзът е за квартета на Германия, финиширал на 32,8 секунди от победителите. Българският отбор в състав Емилия Йорданова, Нина Кленовска, Красимир Анев и Михаил Клечеров остана извън Топ 20. Биатлонистите ни използваха 13 допълнителни патрона, а Йорданова и Анев въртяха и по една наказателна обиколка. Кленовска и Клечеров използваха по два допълнителни патрона. В състезанието участваха 27 отбора.