Световна титла за Мартен Фуркад в спринта

Васил Георгиев 03 март 2012 в 17:09 1569 0

Михаил Клечеров
Французинът Мартен Фуркад спечели световната титла в спринта на 10 км на първенството на планетата по биатлон в Руполдинг, Германия. Французинът, който е и един от основните претенденти за Световната купа този сезон, направи по един пропуск при двете си влизания на огневия рубеж, като пробяга трасето за 24.18,6 минути. Среброто остана за друг от големите фаворити - Емил Хегле Свендсен. Норвежецът, който вече имаше медал от шампионата, тъй като бе в смесената щафета, която грабна титлата в петък, също направи по един пропуск при двете си влизания за стрелба, като бе по-бавен от Фуркард с 15,1 секунди. Бронзът остана за Карл Йохан Бергман, който показа перфектна стрелба, но бегово изостана със 17,7 секунди от шампиона. От българите най-добре се представи Михаил Клечеров, който пропусна две мишени при първата си стрелба и финвишира с изоставане от 2.12,6 минути от Мартен Фуркад. Краси Анев остана на 52-ро място, а Владимир Илиев е 57-и. Мирослав Кенанов показа перфектна стрелба, но физически не издържа и даде 61-ви резултат. Състезанието приключиха 136 биатлонисти.