Представители на Световната здравна организация (СЗО) и Уницеф, пациентски, граждански организации и бизнеса ще подпишат меморандум срещу рекламата, промоцията и спонсорството на тютюневата индустрия. Събитието ще се състои на 9.09.
Документът е иницииран от Коалиция за живот без тютюнев дим, с подкрепата на офиса на СЗО и в партньорство с Министерство на здравеопазването.
Целта му е да се осигури прилагането на препоръките на СЗО и Рамковата конвенция за контрол на тютюна за противодействие на рекламата, промоцията и спонсорството на тютюневи изделия.
Организатори на събитието са СЗО и Коалиция за живот без тютюнев дим. Сред участниците са д-р Скендер Сила - представител на офиса на Световната здравна организация за България; д-р Гергана Гешанова - председател на УС на Коалиция за живот без тютюнев дим; д-р Маша Гавраилова - старши експерт по политики за контрол на тютюна към Коалиция за живот без тютюнев дим, председател на УС на Сдружение “България без дим”.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни