
Премиерът Бойко Борисов представи виждането си за това как може да се гарантира свободата на словото у нас и отговори на критиките на "Репортери без граница.
"Това, което държавата може да направи за свободата на словото, е разпространението да не се оставя в ръцете на частници, а „Български пощи“ да отговарят за него", обясни той по време на редовното правителствено заседание, предаде „Фокус“.
„От „Репортери без граници“ трябва да знаят, че беше Европейският съвет и нямах физическата възможност да се видя с тях. Внимателно слушах това, което са казали, и смятам, че единственото нещо, което държавата може да направи в подкрепа на свободата на словото, е да не оставяме частници да не правят разпространението", каза Борисов.
Той допълни, че „Български пощи“ са 100% държавни, имат достъп до всички обществени места, "така че гарантираме, че всяко издание ще иде там, където трябва. Надявам се точка Б4 да бъде приета днес“.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11774
4
23.10 2019 в 14:32
21509
3
23.10 2019 в 14:02
Браво на sawall за коментара! Това е то - държавата (отговорните органи) трябва да открие дали и кой пречи на разпространението (дали като монопол, дали чрез престъпление) и така да реши казуса.
Обаче първо че е по-трудно да се измисли (поне за нашите управляващи), второ - тогава не можем пряко да кажем "ние взехме конкретни мерки" и същевременно да се харесаме на хилядите на практика държавни служители в "Български пощи".
11023
2
23.10 2019 в 14:01
18192
1
23.10 2019 в 12:38
До 8 самолета и 250 военни от САЩ отиват на летище ''Безмер'' за подкрепа на войната в Иран
Радев: Ако не изпълняваме задълженията си към САЩ, как да очакваме те да изпълняват своите към нас?
Тръмп се закани на Иран: Ще унищожава електроцентрала или мост при удар на кораб в Ормузкия проток
Някогашното инвестиционно ''острие'' на ГЕРБ Десислава Трифонова стана съветник на вицепремиера Пулев
Някогашното инвестиционно ''острие'' на ГЕРБ Десислава Трифонова стана съветник на вицепремиера Пулев