
Данни на социологическата агенция „Алфа Рисърч“ сочат, че има много грешки в секционните протоколи, съобщава социологът Боряна Димитрова.
Проверка на поискани книжа е показала, че вместо номера на партии, се вписват номерата на преференции.
Димитрова посочи пред bTV, че очертаващите се балотажи са повече от очакваните и има места, където битката ще е оспорвана, като Пловдив, Варна и други.
Тя каза още, че на тези избори налице е по-високо политическо присъствие на "Продължаваме промяната - Демократична България", отколкото се е очаквало преди изборите.
Въпреки това обаче очакванията са, че общинските съвети ще са доста фрагментирани с по 10-12 партии. Например в Стара Загора, Русе, Хасково, Велико Търново.
"Ще стои въпросът каква ще е констелацията зад кмета - дали ще е националната или ще се търси друг модел", допълни тя.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Обвинената в шпионаж Ваня Габерова обяви, че била ползвана за романтична примамка
САЩ предлага на Украйна да плаща за военна помощ с достъп до залежите си на редки метали
Костадинов сложи хитлеров мустак на Лорер. Кирил Петков отговори: Срам! Баба му е спасена от лагер
Заловиха 150 кг сексуални стимуланти в товарен микробус при Дунав мост 2