Твърда резерва изкова труден успех за Челси в Шампионска лига

Василен Петров 03 ноември 2022 в 10:57 1077 0

Челси срещу Динамо Загреб

Снимка GettyImages

В герой за "лондончани" се превърна Денис Закария, който реализира победното попадение в срещата.

Челси успя да се наложи над състава на Динамо Загреб с 2:1 в последния двубой от груповата фаза на Шампионска лига. Срещата се проведе на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон.

След триумфа футболистите на Греъм Потър завършват на първа позиция в група "Е", събирайки актив от 13 пункта, с 3 повече от втория Милан. РБ Залцбург остава на трето място и се отправя към Лига Европа, а за хърватския тим всичко приключва с последното четвърто място и сбор от едва 4 точки.

Бруно Петкович откри рано резултата за гостите в 7-ата минута. В 18-ата минута Рахийм Стърлинг възстанови равенството.

В 30-ата минута на мача твърдата резерва Денис Закария, който от началото на настоящата кампания не бе записал никакви минути за "сините" преди тази среща, оформи крайния резултат 2:1.