ЦСКА-София отказа Черно море от третото място

OFFNews 19 февруари 2017 в 14:36 1943 0

ЦСКА-София стартира с победа пролетния полусезон в Първа професионална лига, след като надигра с 2:0 Черно море в Каварна.

В герой за червените се превърна португалецът Руи Педро, който вкара и двете попадения за своя отбор в 85-ата и 91-ата минути.

Срещата бе равностойна и без сериозни голови положения до 65-ата минута, но след това атаките на гостите станаха все по-опасни и ЦСКА-София логично стигна до успех.

Двубоят в Каварна започна с минута мълчание, тъй като днес се навършват 144 години от обесването на Апостола на свободата Васил Левски.

Със спечелените в Каварна три точки ЦСКА събра 38 и се утвърди на третото място. Черно море остана четвърти с 32. Начело е Лудогорец с 51, а втори върви Левски с 43.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА-СОФИЯ 0:2

0:1 Руи Педро 85
0:2 Руи Педро 90+1

ЧЕРНО МОРЕ: 30. Щорм, 73. Сукуп, 5. Станчев, 84. Паланков, 17. Костадинов, 6. Цветков, 21. Илиев, 70. Балджийски, 13. Коконов, 77. Хосе Лопес, 9. Бакари

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 23. Дюлгеров, 5. Перес, 14. Бодуров, 3. Недялков, 6. Пинто, 20. Бумал, 26. Кулма, 21. Руи Педро, 10. Нунеш, 24. Кубемба