ЦСКА отнесе хървати, Локо Пд даде бой на датчани в Лига на конференциите

OFFNews 05 август 2021 в 22:13 2509 0

Снимка Официален сайт на ЦСКА

Участниците ни в квалификациите на Лигата на конференциите ЦСКА и Локомотив Пловдив записаха положителни резултати в първите си домакински мачове от третия кръг.

ЦСКА разгроми на “Васил Левски” с 4:2 хърватския Осиек и гледа уверено към плейофния кръг. В същото време Локо Пд направи 1:1 на “Лаута” с датския Копенхаген.

ЦСКА изкова успеха си през първото полувреме, когато футболистите в червено отбелязаха три попадения. Головото шоу откри Брадли Мазику (30), Греъм Кери удвои в 38-ата. В 40-ата Иван Турицов си отбеляза автогол, но в 43-ата Жорди Кайседо отново върна преднината от два гола. През втората част Георги Йомов се разписа за 4:1 четвърт час преди края.

В 3-ата минута на добавеното време гостите намалиха на 2:4, след като резервата Топчагич изпревари Валентин Антов при центриране от дясно и вкара и заради неразчетеното излизане на вратаря Бусато. Буквално в последната секунда Греъм Кери от фаул прати топката в горната греда.

Локомотив Пловдив и Копенхаген пък завършиха 1:1 и оставиха всичко за реванша след седмица. Двубоят се изигра при екстремна горещина в Пловдив - 37 градуса.

Първи до гол стигнаха пловдивчани чрез Димитър Илиев в 60-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бирсен Карагарен. Гостите реагириха и в 74-ата минута изравниха, след като влезлият на смяна Пеп Биел се разписа от пряк свободен удар за 1:1.