Славия и Локо Пд не се победиха в зрелищен мач

OFFNews 29 април 2019 в 20:10 1320 0

Отборите на Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 в дербито на група "Б" от втората осмица на Първа лига. Двубоят беше предшестван от безпрецедентно шоу на президента на пловдивчани Христо Крушарски.

Резултатът на стадиона на Славия откри Цветелин Чунчуков в петата минута. Нападателят на "белите" препарира Мартин Луков от границата на наказателното поле. В 35-ата минута Димитър Илиев изравни за 1:1. В 54-ата Елитон разстреля ветерана Георги Петков за 2:1 за гостите. В добавеното време обаче Чунчуков изравни с технично изпълнение.

"Стана хубав мач, теренът е много добър. Вкараха ни нелеп гол в грая, но това е футбола. Заслужавахме да си тръгнем с три точки", коментира треньорът на Локо Бруно Акрапович.

Колегата му Златомир Загорчич не говори след мача, тъй като му прилоша.

Славия - Локомотив (Пд) 2:2

1:0 Чунчуков (4)
1:1 Илиев (35)
1:2 Елитон (54)
2:2 Чунчуков (90+2)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: 1. Петков, 25. Томбак, 15. Станисавлевич, 38. Гамаков, 19. Велковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов, 35. Йомов, 14. Тасевски, 11. Кирилов, 9. Чунчуков

ЛОКО ПД: 71. Луков, 15. Везалов, 6. Езе, 50. Томашевич, 91. Буна, 61. Елитон, 20. Петрович, 7. Цветанов, 10. Умарбаев, 12. Ожболт, 14. Илиев