Серхио Рамос спаси Реал на "Камп Ноу" срещу Барселона

OFFNews 03 декември 2016 в 19:15 2879 0

Защитникът Серхио Рамос отново се оказа в ролята на спасител на Реал Мадрид с гол в последната минута.

Бранителят вкара за 1:1 на "Камп Ноу" срещу Барселона в поредното издание на "Ел Класико", както е известно супердербито на Испания, и не позволи на каталунците да съкратят изоставането си в класирането.

С успеха европейските шампиони запазиха аванса си от шест точки на върха и увеличиха страхотната си серия без загуба на цели 32 мача. Съдията Клос Гомес ощети мадридчани още в третата минута, когато не свири дузпа за нарушение на Хавиер Масчерано срещу Лукас Васкес.

В герой за каталунците беше напът да се превърна уругвайският нападател Луис Суарес, който се разписа с глава в 53-ата минута след центриране в наказателното поле на Неймар.  Домакините вече се виждаха победители, но специалистът в головете в добавеното време Рамос не беше казал последната си дума.

Той възстанови равенството по начина, по който го направи и във финала на Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид по-рано през годината. След това Реал триумфира с Купата.