Полицията в Истанбул трепери заради Бешикташ - Лион

ОFFNews 20 април 2017 в 14:38 1995 0

Във военна зона ще се превърне елитният квартал Бешикташ в Истанбул заради реванша между едноименния тим и Лион. Французите идват с преднина 2:1 след първия четвъртфинал в Лига Европа. Но интригата далеч не е на терена.

Преди седмица във Франция мачът закъсня с 45 минути, след като привържениците на двата тима се сбиха на трибуните, а феновете на "хлапета" нахлуха на терена. Батални сцени имаше и преди първия сигнал, когато ултраси се гонеха около стадиона.

В резултат на ексцесиите пострадаха 7 души. 12 бяха арестувани, а турски фен беше осъден на 2 месеца затвор заради участието в сбиванията.

От УЕФА извадиха вчера двата тима от евротурнирите, но за момента само условно. По-тежката мярка влиза в сила при следващо провинение. Домакините се страхуват от това и ще вземат допълнителни мерки. Извикани са солидни полицейски подкрепления.

"Не враждуваме с Лион, нашата работа е на терена", заявиха от Бешикташ, който ще е без наказаните Абубакар и Марсело.

Аут за Лион е Рафаел. Бившият защитник на Манчестър Юнайтед също е наказан.