Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Левски постигна чудото и елиминира ПАОК

OFFNews 28 юли 2022 в 22:29 6029 2

Левски

Снимка Официален сайт на Левски

Левски

Отборът на Левски постигна малко футболно чудо, след като направи равенство 1:1 срещу ПАОК в Солун и елиминира гръцкия футболен вицешампион във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Роналдо вкара попадението за "сините", които спечелиха с 3:1 в общия резултат.

Левски започна агресивно и с преса в атака, въпреки че имаше комфортна преднина от два гола от първия мач. Това даде желания от Станимир Стоилов резултат и "сините" поведоха с 1:0 в 25-ата минута. Лефтерис Лирацис, който пропусна първия двубой в София, подаде назад към вратаря Доминик Котарски, който обаче бе изпреварен от Роналдо. Бразилецът се озова на празна врата и вкара с лекота за 1:0.

Левски имаше и още една възможност малко преди гола на Роналдо. Жереми Петрис центрира от аутлинията и Котарски не успя да избие добре топката, която попадна в Уелтън. Позицията на звездата на "сините" обаче не бе удобна и той не успя да стреля в опразнената врата.

През първата част отбраната на "сините" бе перфектна и гърците не успяха да създадат положение пред препълнените трибуни на "Тумба". Единствено централният нападател Халед Нарей застраши вратата на българите, който първо стреля неточно покрай лявата греда на Николай Михайлов, а след това засече центриране край другата.

Първото полувреме, в което съдията Сесар Сото спира два пъти играта за вода за футболистите заради жегата в Солун, завърши с преднина на "сините".

Левски направи следващото си положение още в първата атака на втората част. Филип Кръстев прекрати нападение на ПАОК и Роналдо пробяга огромно пространство, след което пусна към Жереми Петрис. Той пък намери Кръстев в наказателното поле, но ударът на национала излезе в аут.

ПАОК обаче натисна Левски и предизвика грешка, след която изравни. В 56-ата минута Филип Кръстев загуби топката пред защитата и резервата Диего Бисесвар изведе Тиаго Данташ, който преодоля Николай Михайлов един на един.

ПАОК получи червен картон в 72-та минута, когато Дъглас Аугусто фаулира Уелтън в центъра на терена и бе изгонен от съдията от Испания. ПАОК обаче продължи да атакува с десет души и Андрия Живкович създаде следващото положение, но ударът от малък ъгъл на сръбския национал бе блокиран от Келиан ван дер Каап.

Изнервени от течащото време, футболистите на ПАОК си изкараха още един червен картон в 80-ата минута. Това се случи след нарушение в центъра на капитана Виейриня, който влезе в игра на полувремето. Първоначално португалецът получи само жълт картон, но той оспори решението и пое след Аугусто към съблекалнята.

Останали с девет души на терена, футболистите на ПАОК нямаха повече възможност да атакуват масирано. Така Левски отстрани гръцките вицешампиони и направи "малкото чудо", за което говореше треньорът Станимир Стоилов на пресконференцията преди мача.

ПАОК - Левски 1:1

0:1 Роналдо 25'

1:1 Тиаго Данташ 56'

Левски: 13. Ники Михайлов – 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба – 2. Жереми Петрис, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов, 22. Патрик-Габриел Галчев – 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 17. Велтон

Резерви: 1. Пламен Андреев, 12. Йоан Загоров, 4. Нейтън Олдър, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Сесар Сото Градо (Испания)

2550

2

alfakentavur

29.07 2022 в 10:35

Стоилов е магьосник. Дойде и взехме националната купа, сега елиминираме ПАОК. Дано продължава все така :)