Ювентус на крачка от първи трофей за сезона

OFFNews 28 февруари 2018 в 20:49 3390 0

Хегемонът на Италия Ювентус се класира на четвърти пореден финал за Купата на страната.

"Бианконерите" победиха икономично с 1:0 Аталанта на "Алианц Стейдиъм" в Торино в среща-реванш от полуфиналите и с общ резултат 2:0 продължава към битката за трофея в Рим.

Единственото попадение беше дело на Миралем Пянич в 74-ата минута, когато реализира хладнокръвно изпълнена дузпа.

Съперник на Юве във финала ще бъде победителят от двойката Лацио – Милан. Двата отбора се срещат на "Олимпико" тази вечер от 21.45 часа след 0:0 в първия двубой.

ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 1:0 (1:0 в първата среща)
1:0 Пянич (74-дузпа)

ЮВЕНТУС (4-3-3): 1. Джанлуиджи Буфон, 22. Кводво Асамоа, 3. Джорджо Киелини, 4. Меди Бенатия, 26. Стефан Лихтщайнер, 5. Миралем Пянич, 8. Клаудио Маркизио, 14. Юнес Матюиди, 11. Диего Коста, 12. Алекс Сандро, 17. Марио Манджукич

АТАЛАНТА (3-5-2): 1. Етрит Бериша, 28. Джанлука Манчини, 13. Матия Калдара, 5. Андреа Масиело, 37. Леонардо Спинацола, 15. Мартен Де Роон, 11. Ремо Фрюлер, 33. Хатебоер, 72. Йосип Иличич, 10. Алехандро Гомес
Жълти картони: Киелини, Пянич, Сандро, Матюиди - Ю, Масиело, Гомес - А

Съдия: Михаел Фабри
Стадион: "Алианц Стейдиъм"