Два автогола убиха надеждите на Рома срещу Барса, Ливърпул с класика над Сити

OFFNews 04 април 2018 в 23:49 5126 1

Барселона победи Рома с 4:1 в първи двубой между двата отбора от 1/4-финалите на Шампионската лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Даниеле Де Роси и Костас Манолас си отбелязаха автоголове за 2:0, Жерар Пике оформи "класиката" в мача, а точка на спора сложи Луис Суарес. Един Джеко пък вкара едно попадение за "вълците".

Барса бе големият фаворит в този мач и с течение на мача стана ясно защо всички очакваха лесна победа от домакините тук. В Шампионската лига те все още нямат загуба през настоящата кампания.

В другия мач от 1/4-финалите тази вечер Ливърпул показа, че се завръща към най-добрите си години в Европа и записа впечатляваща победа с 3:0 в първия мач с Манчестър Сити от 1/4-финала в Шампионската лига.

Мърсисайдци изиграха фантастично първо полувреме, в което нанизаха и трите попадения. Мохамед Салах откри резултата в 12-ата, Алекс Окслейд-Чембърлейн удвои в 21-ата, а Садио Мане бе автор на третия гол в 31-ата минута.

Така домакините на "Анфийлд" взеха отлична преднина преди реванша, но пък загубиха звездата си Мохамед Салах, който напусна двубоя контузен, като не е ясно колко сериозна е травмата му.