Барселона показа изхода от ШЛ на Челси, геният Меси с гол №100

OFFNews 15 март 2018 в 00:22 4323 0

Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като победи Челси с 3:0 у дома в реванша.

Първата среща в Лондон бе завършила при равенство 1:1, а на "Камп Ноу" каталунците започнаха ударно и поведоха още в третата минута чрез Лионел Меси, който стреля по земя от малък ъгъл, а вратарят на гостите Тибо Куртоа се намеси неубедително и пропусна топката между краката си.

В 20-та минута Усман Дембеле удвои преднината на домакините след асистенция на Меси, а аржентинският гений сложи точка на спора в 63-та минута с втория си гол в мача, който беше негов номер 100 в Шампионската лига.

Повече от него има само Кристиано Роналдо от Реал Мадрид - 116. По този начин Барселона спечели с общ резултат 4:1 и ще чака да научи съперника си в следващата фаза на турнира на жребия в петък.

В другия мач от вечерта Байерн Мюнхен победи Бешикташ с 3:1 като гост и отстрани съперника си с общ резултат 8:1. Останалите четвъртфиналисти са Реал Мадрид, Севиля, Ливърпул, Манчестър Сити, Ювентус и Рома.