Скука на "Анфийлд" и Ливърпул е на 1/4-финал в Шампионската лига

OFFNews 06 март 2018 в 23:49 3966 0

Ливърпул завърши 0:0 с Порто в протоколен мач-реванш и с общ резултат 5:0 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига.

Доста скучна първа част предложиха и двата отбора на зрителите пред телевизионния екран. За 45 минути феновете на "Анфийлд" не станаха свидетели на нито един точен удар към една от двете врати, а и интересни ситуации също почти липсваха. Предвид сериозния аванс за "мърсисайдци" обаче, това не бе нещо неочаквано.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Порто успя да стигне до първи точен удар и съотетно пъро опасно положение пред вратата на Ливтърпул. В 52-ата минута Уорис Маджийд отправи снаряд от граница на наказателното поле. Лорис Кариус обаче внимаваше и изби топката встрани.

Вратарят на гостите - Икер Касияс пък записа своя мач №56 със "суха" мрежа в европейските клубни турнири. След него е само Джанлуиджи Буфон, който има 49 на сметката си, а утре - срещу Тотнъм, ще преследва двубой без допуснат гол №50.