Божигол започна да къса мрежи, но Ботев Враца стигна само до равенство срещу Витоша

OFFNews 14 септември 2018 в 19:28 1873 0

Витоша Бистрица и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 в двубой от 8-ия кръг на Първа лига. Срещата бе белязана със завръщането на Валери Божинов в родния футбол.

Нужни бяха само 27 минути на нападателя, който реализира попадението за врачани в 27-ата минута. Десет по-късно футболистът на домакините Михаил Лазаров изравни.

През втората част двата отбора пропуснаха възможности за гол. В 54-ата минута шут на Спас Георгиев не намери целта, докато десет минути след това Четин Садула също не успя да се разпише след центриране на Иван Вълчанов.

След това равенство Ботев има актив от 8 точки, докато Витоша е с две точки повече на осмо място в класирането. По-късно днес шампионът Лудогорец е домакин на Верея в друг двубой от кръга.