Борусия (Дортмунд) спечели Суперкупата на Германия

offnews 04 август 2019 в 08:39 1659 0

Борусия (Дортмунд) е новият носител на Суперкупата на Германия! Снощи възпитаниците на Люсиен Фавър победиха с 2:0 големия враг Байерн (Мюнхен) на финала, игран на "Сигнал Идуна Парк". Това е шесто такова отличие в колекцията на дортмундци, докато Байерн е със 7.

И двата гола в мача паднаха през второто полувреме. Резултатът за Борусия откри Пако Алкасер в 48-ата минута. Испанецът се разписа с изстрел по земя от границата на наказателното поле след подаване на Джейдън Санчо.

Самият Санчо пък реализира втория гол за своя тим. В 69-ата минута той направи страхотен рейд по дясното крило и стреля във вратата за крайното 2:0.

Това бе генерална репетиция за двата гранда преди началото на сезона в Първа Бундеслига, който започва на 16 август. Тогава Байерн приема Херта на "Алианц Арена" в Мюнхен. Ден по-късно е и първият двубой на Борусия срещу Аугсбург.