Белгия отнесе Тунис и поглежда към 1/8-финалите на Мондиала

OFFNews 23 юни 2018 в 16:54 3068 0

Белгия победи категорично Тунис с 5:2 в двубой от Група G на световното първенство, игран на стадион "Спартак" и на практика си осигури участие в 1/8-финалите на надпреварата.

Мачът бе изпълнен с много положения, а "червените дяволи" решиха всичко още през първото полувреме, след което вече водеха с 3:1. Еден Азар бе дал аванс на Белгия в 6-та минута от дузпа, а Ромелу Лукаку вкара два гола до края на полувремето - в 16-та и в 45-та минута.

Дилан Брон бе намалил за Тунис в 18-та, а Азар с втория си гол в 51-та минута направи аванса на белгийците още по-сериозен, а след куп пропуски Мичи Батшуай най-накрая успя да се разпише в 90-та минута. В добавеното време Уахби Хазри вкара втори гол за Тунис.

Белгия вече има 6 точки от два двубоя, като е с 3 повече от втория Англия и шест повече от последните два тима - Панама и Тунис. Отпадане на "червените дяволи" все пак е възможно, ако те загубят последната си среща срещу Англия, а Панама победи със сериозна разлика последователно "Трите лъва" и Тунис.

Иначе световното първенство в Русия влезе завинаги в историята с нов рекорд – 27 последователни срещи без нулево равенство.