Хари Кейн спаси честта на Англия срещу Тунис

OFFNews 18 юни 2018 в 23:03 3342 0

Капитанът на Англия Хари Кейн спаси честта на "трите лъва" срещу Тунис на старта на световното първенство в Русия.

Англичаните спечелиха с 2:1 двубоя от група G във Волгоград, като и двете попадения за островитяните бяха дело на нападателя на Тотнъм. Кейн изведе "трите лъва" напред още в 11-ата минута.

Ашли Йънг центрира от корнер, Джон Стоунс засече с глава, нанасяйки много силен удар, който вратарят Асен спаси със сетни усилия. Топката обаче стигна до Хари Кейн, който нямаше как да сгреши от толкова близо. В 35-ата минута Фержани Саси изравни от дузпа. Кайл Уокър вдигна ръка и удари с лакът в лицето Бен Юсеф, който бе зад него.

Главният рефер Вилмар Ролдан посочи бялата точка, а Саси изпълни точно. Вратарят на Англия Пикфорд улови ъгъла, но не и топката, която влезе във вратата му - 1:1.

През втората част доминацията на англичаните бе пълна и те закономерно стигнаха до победен гол в 91-ата минута. Тогава отново Хари Кейн направи 2:1 с удар с глава.

По-рано днес Белгия победи с 3:0 Панама.

В следващия кръг на 23 юни Тунис играе с Египет, а Англия се изправя срещу Панама ден по-късно.