Балотели посвети гола си на покойния Давиде Астори

OFFNews 29 май 2018 в 13:01 2679 0

Нападателят Марио Балотели посвети гола си, който вкара за първи път от четири години насам за Италия на Давиде Астори, а селекционерът Роберто Манчини спечели дебютния си мач начело на "скуадра адзура". Тимът победи Саудитска Арабия с 2:1.

Италия няма да играе на световните финали за първи път от 1958-а година насам и именно Манчини получи шанса да поправи историческия провал на световния шампион от 2006 година. Саудитска Арабия обаче не беше мерило за обновения състав на италианците, които поведоха в 21-та минута чрез Балотели.

"Знам, че вече е късно и ти вече си там, но аз съм сигурен, че гледаше мача с татко ми. Този гол, макар че той вероятно не значи абсолютно нищо и не служи на никого, го посвещавам на теб", написа Балотели в официалния си профил в социалната мрежа Инстаграм след победата, а съобщението беше насочено към капитана на "Фиорентина", който почина внезапно в началото на март.

Андреа Белоти покачи на 2:0 за италианците в 68-та минута, а Саудитска Арабия върна един гол чрез Яхия Ал-Шехри.