10 от Барса не успяха да победят Реал в последното Ел Класико за Иниеста (видео)

OFFNews 06 май 2018 в 23:33 3313 0

Барселона и Реал Мадрид завършиха наравно 2:2 в двубой, игран на стадион на "Камп Ноу". Съдииските грешки на "Ел Класико" предизвика много емоции и до някаква степен засенчиха последното участие на Андрес Иниеста в дербито на Испания.

Каталунците поведоха чрез Луис Суарес (10), а Кристиано Роналдо изравни в 15-та, а по-късно се контузи и бе заменен на полувремето. В края на първата част обаче Серхи Роберто получи директен червен картон, след като малко преди това Гарет Бейл бе пожален за ритник без топка по Самюел Юмтити.

През второто полувреме Лионел Меси направи 2:1 в 52-та минута след спорна ситуация около Луис Суарес, а след това аржентинецът пропусна сам срещу Кейлор Навас.

Гол на Суарес пък бе отменен заради спорна засада, а Серхио Рамос бе пожален за втори жълт картон. Гарет Бейл изравни в 72-та минута, а малко след това гостите имаха сериозни претенции за дузпа срещу Марсело.

В крайна сметка равенството позволи на Барселона да изпрати Андрес Иниеста в последното му 38-мо дерби срещу Реал Мадрид, а освен това каталунците продължават да са без загуба от началото на сезона.