Никола Цолов е първи по брой обиколки начело на колоната

Донислав Донев 28 юни 2024 в 13:17 2460 0

Никола Цолов

Снимка Facebook: FIA Formula 3

Никола Цолов се радва на силен сезон

Българският пилот от Формула 3 - Никола Цолов е номер едно в клсирането по брой обиколки начело на колоната през първата половина на сезона.

Това показва статистиката, която бе обявена малко преди състезателния уикенд на "Ред Бул Ринг" тази седмица. Цолов е водил в 38 тура тази година. В основата стои състезанието в Монте Карло, което Цолов спечели категорично. От този спринт идват 23 от обиколките, в които той е бил начело.

На второ място е Габриеле Мини с 27 обиколки, в които е бил лидер, а "Топ 3" допълва Арвид Линдблад с 25.

Водачът във временното класиране на Формула 3 - Леонардо Форнароли е чак 8-и с 16 обиколки.

Цолов се радва на отличен сезон към момента. Припомняме, че преди месец българският пилот на АРТ стигна до първата си победа в кариерата в шампионата, след като спечели спринтовото състезание в Монако.

Цолов направи образцово състезание, като стартира от първата позиция. Заради масова катастрофа още в първата обиколка състезанието бе прекъснато да 20-ина минути, а след рестара нашето момче бързо започна да се откъсва от преследвачите си, като в средата на дистанцията имаше аванс от 2,5 секунди.