Зоологическата градина в София, която досега е била "общинско мероприятие", ще стане общински културен институт.
Наименованието "общинско мероприятие" остана от времето на соца, така се казваше и парка Врана.
Това предложение на зам.-кмета по културата Тодор Чобанов ще гласува утре - 20 декември, Столичният общински съвет (СОС).
Мотивите на Чобанов са, че градината "осъществява музейна дейност на природни образци". Министерството на културата било съгласно зоологическата градина да стане музей.
Ако стане музей, градината ще може да кандидатства директно по различни програми за финансиране, пише още в мотивите на зам.-кмета по културата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец