Уредничка на музей в Нови пазар продала 9 картини акварел на проф. Васил Стоилов и 86 графики, съобщават от полицията в Шумен.
39-годишната жена е задържана за 72 часа и привлечена като обвиняема за длъжностно присвояване в особено големи размери.
Бившата уредничка разпродала оригиналите на стойност около 70 000 лева, като на тяхно място оставила копия. Оригиналите са намерени в различни аукциони в София и Варна, като по събрани доказателства младата жена започнала „бизнеса“ още от 2004.
Бившата уредничка възложила на художник от Нови пазар да нарисува заменените картини, по дадени от нея снимки и размери. За всяко копие му била платена сума между 100 и 200 лева.
М. П. напуска работа през 2008 година и назначеният на нейно място уредник се усъмнява в автентичността на произведенията, след което подал сигнал до кмета и Министерството на кулрурата.
През месец декември е образувано досъдебно производство, а вчера М.П. е задържана за срок от 72 часа. Обвинена е за длъжностно присвояване на особено големи размери, за което законът предвижда лишаване от свобода от 10 до 20 години.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Президентът за спирането на помощта за Украйна: Първо е нашата сигурност, нямаме излишно оръжие
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер
Външният ни министър: С Муцунски аз говоря на български, разбираме се чудесно
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер