Снегът наводни 50 къщи в Първомай

Виктория Викторова 25 February 2012 в 22:46 2082 0
Снимка: БГНЕС
Снимка: БГНЕС
50 къщи в Първомайско са наводнени от топящия се сняг и обитателите им са подслонени от свои близки, съобщи кметът на общината Ангел Папазов за „Фокус“. Пострадалите къщи са в селата Виница, Караджалово, Дълбок извор и самия гр.Първомай. Три дежурни екипа на противопожарна служба изпомпват водата и в момента, като получават помощ и от полицейски екипи. Причината за наводнението е, че селата са равнинни и деретата довеждат водата от снеготопенето до тях. Язовирите обаче са под контрол, но за всеки случай са докарани достатъчно чували с пясък и водата се изпомпва. Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026