Днес е първият официален работен ден за ВМЗ Сопот. Вместо с труд обаче работниците от предприятието ще започнат новата година с протести.
Те настояват да получат възнагражденията си, които са изработили.
Представители на синдикатите в завода ще пристигнат в София за среща с енергийния министър Делян Добрев и със социалния министър Тотю Младенов. По време на преговорите двете страни ще обсъдят проблемите на предприятието и исканията на работниците.
В края на миналата година служителите бяха пуснати в принудителен неплатен отпуск. На 21 декември те обещаха, че ще продължат демонстрациите на 7 януари.
Преди Коледа държавата отпусна средства, с които покри част от задълженията на ВМЗ Сопот, за да могат служителите да прекарат празниците.
Все още обаче остават неразплатени около 2 млн. лв. възнаграждения на работниците.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец