Със заповед на кмета на Свиленград Георги Манолов е обявено бедствено положение.
В резултат на тежката метеорологична обстановка, обилните валежи и преливащи язовири по течението на река Марица, нивото на реката се е повишило с над 3 метра. В сутрешните часове водата започна да прелива по крайбрежните улици „Граничар” и „Крайречна” и в кв. Гебран. В общината действа кризисен щаб и са предприети мерки за справяне със ситуацията в града и заплашените села Генералово и Капитан Андреево. Евакуирани са децата от ОДЗ „Зорница”, осигурени са автобуси за преместването им в ЦДГ „Слънце”. Начално училище „Христо Попмарков” е определено за център за настаняване на бедстващи хора.
Със заповедта е създаден общински щаб за координация и управление, който се ръководи от кмета. Със заповедта се нарежда населението в засегнатите райони да бъде информирано за готовност за евакуация.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец