Новият здравен министър Десислава Атанасова предлага да се премахне таксата за избор на екип при раждане и лечение на деца, съобщи bTV.
От понеделник тя започва консултации със съсловните организации за тези промени. Това ще е пореден опит да се премахне доплащането при раждане, което в София достига до 1000-1500 лв.
Предишният здравен министър д-р Стефан Константинов въведе ограничението избора на екип да е процент от цената на клиничната пътека и за раждане таванът беше 350 лв. След натиск от страна на колегите му гинеколози, той увеличи тавана на 900 лв.
Според лекарите изборът на екип има антикорупционен характер, защото като всички клиенти, пациентите също имат предпочитания.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец