Цяла Добричка област е заплашена от сух режим заради натрупани задължения на местното ВиК-дружество към компанията по енергоснабдяване.
От Енерго-Про предупреждават, че може да спрат тока на водната компания заради натрупани неизплатени дългове. Това би спряло работата на ВиК-дружеството, тъй като водата в областта се добива с електрически помпи от голяма дълбочина.
Според изготвения график, токът на водното дружество ще бъде спрян на 13, 18 и 20 септември.
Текущите задължения на ВиК към Енергото възлизат на над 5 млн. лв От Енерго-Про коментират, че предприемат такива драстични мерки, защото сумата е прекалено голяма.
Енергоснабдителите се оплакват, че въпреки водените преговори, включително с представители на МРРБ, няма изгледи огромната сметка да бъде платена.
Областните управници на Добрич се надява на държавна помощ, за да се покрият сметките.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел