Министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев ще преговаря днес в Москва с колегата си, ветеран в руската енергетика - Сергей Шматко, за отказа на България от проекта АЕЦ "Белене".
Добрев ще се опита да убеди руската "Росатом" да не ни съди за неустойки по проекта "Белене", след като правителството и парламентът решиха да прекратят строителството на централата. Той ще има разговори и с "Газпром" за намаляване цената на природния газ за България.
На пресконференция вчера Шматко не даде ясен отговор на въпроса дали Русия ще претендира за неустойки. Според руските медии претенции към София ще има и няма да има отстъпки за цената на газа.
Страната ни се отказа от проекта АЕЦ "Белене", защото според кабинета проектът е неизгоден за страната ни. На площадката в Белене най-вероятно ще се изгражда газопарова централа.
За произведения вече реактор по проекта "Белене" държавата ще търси купувач или ще го монтира като седми реактор в АЕЦ "Козлодуй".

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро