Петима български военни медици заминават за Мали, за да се включат в мисията на Европейския съюз за обучение на силите за сигурност в района.
Екипът на Военномедицинска академия ще се грижи за здравето на личния състав на щаба на операцията, базиран в столицата Бамако. Мисията ще продължи близо 16 месеца, а съставът ѝ ще се сменя на ротационнен принцип през четири месеца.
В групата са включени коремен хирург, медицинска сестра и двама санитарни инструктори. В състава на мисията е и командирът на Военномедицинския отряд за бързо реагиране и заместник-началник на академията по осигуряването на мисии - полк. д-р Александър Парашкевов.
Екипът ще бъде изпратен от министъра на отбраната в оставка Аню Ангелов и началника на Военномедицинска академия генерал-майор проф. Стоян Тонев.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец