Производството на чисто руския и малко китайски „Москвич“, който трябваше да компенсира излизането от Русия на световните производители на автомобили, е тръгнало с фалстарт и всички 86 продадени автомобила ще бъдат прибрани обратно в завода, съобщи специализираният руски сайт Motor.ru.
Два месеца след началото на продажбите се оказало, че при превода на менюто на бордния компютър са допуснати грешки. По тази причина компанията изтегля обратно всичките 86 продадени коли за инсталиране на нов софтуер. От „Москвич“ се опитвал да запазят фасон, като наричат прибирането на брака за ремонт „сервизна кампания“ за „планов ъпгрейт на софтуера“.
Според потребители дисплеят на новия „московец“ изписвал съобщения за технически грешки с правописни и граматични грешки. Така например панелът показал текст (запазен е оригиналният правопис) „Датчик давления правого задней шины не обнаружен“, който, ако се постараем да предадем трябва да изпишем като
„Датчик за налягане на дясното заден гума не открито“.
Според Motor.ru става въпрос за неправилна русификация на менюто в компютърната система на „Москвич 3“. Руските букви в електронния панел, русификацията, беше единственото или едно от малкото неща, което отличаваше „руския“ „Москвич 3“ от китайския автомобил JAC JS4, коментират в социалните мрежи в Русия. Втората разлика е табелката с името върху каросерията. Китайският JAC JS4 идва в готов сглобен вид от Китай в Русия, където трябва само да му сложат табелка с името и да инсталират руско меню.
С днешна дата „Москвич 3“ струва на руския пазар 23 800 евро с обикновена скоростна кутия и 24 650 евро с автоматична. Цената на електрическия „Москвич 3е“ е 42400 евро. До края на годината се очаква премиерата на седан и на още един SUV, които, според слуховете ще получат имената „Москвич 5“ и „Москвич 6“.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2878
23
22.03 2023 в 20:13
Обява за продажба на 15 годишен москвич.
Клиент - Колко струва?
Продавач - 20 000 лева
Клиент - Ти луд ли се, бе? Той нов се продава за 4 500 лева!
Продавач - Момче, аз не ти продавам кола. Занаят ти давам в ръцете!
2920
22
22.03 2023 в 13:13
Митко-не бе много се.ат в него
16112
21
22.03 2023 в 03:09
2878
20
21.03 2023 в 20:15
Питайте братята китайци дали няма да ви пратят още малко да им смените табелките и да ги оплескате и тях.
-6495
19
21.03 2023 в 20:05
2985
18
21.03 2023 в 16:27
О, още вървят вицовете за Москвичите там. Даже има и 2141 да вървят по улиците. Фолклорът е доста упорита птица.
21929
17
21.03 2023 в 15:35
Каквито и впечатления да са имали руснаците от тази марка, отдавна са ги забравили.
21929
16
21.03 2023 в 15:34
Сервизна акция в Русия - определено е нещо ново за тях. Сигурно модулчето за проследяване от ФСБ нещо се е бъгнало и затова.
Шекерчо, то мъничката хитринка е че Лади няма.
Доколкото четох - гласят някакви варианти на Лада с електроника от 2002-2005 година защото такава могат да си доставят (засега). Колко са произвели не знам ама както е тръгнало ще върнат и карбураторите.
2471
15
21.03 2023 в 15:23
2615
14
21.03 2023 в 14:45
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци