Препоръчваме ви: Paradise Lost днес в Мixtape 5
Британската готик метъл институция Paradise Lost се завръща у нас, въоръжена с фантастичния си нов студиен албум 'Medusa', посрещнат горещо от феновете и критиката в целия свят, заради неподправения дълбок мрак, напомнящ за класическите години на групата.
Концертът им ще се състои тази вечер в столичния клуб "Мixtape 5".
Групата е създадена през 1988 година, в град Халифакс, Англия.
Заедно със сънародниците си от My Dying Bride и Anathema, те са определяни като създатели на подстила дет/дуум метъл, смесвайки депресиращите и бавни мелодии на дуум звученето с агресията и вокалния стил на дет метъла.
Ако не сте на метъл вълна, ето няколко предложения за различни културни събития в днешния ден:
Театър
"Животът е прекрасен" по Николай Ердман на голямата сцена в Народния театър, под режисурата на Александър Морфов.
Постановката е по пиесата "Самоубиецът", която може би най-дълго време е останала под тоталната забрана на комунистическата цензура – 60 години абсолютна забрана върху произведението. Пиесата е написана през 1928 г. и поставена за първи път в СССР през 1987 г.
Можете да гледате "Животът е прекрасен" от 19:00 часа.
Кино
От 20:05 часа в Дома на киното ще бъде прожектиран българският документален филм "Червено, твърде червено" на Божина Панайотова. Той бе представен на тазгодишното издание на Берлинале, а през март месец и по време на София филм фест.
Ревю на филма може да прочетете тук.
Изложба
Може да посетите изложбата на картини на Димо Колибаров в галерия "Двореца". Експозицията е част от проекта на Националната галерия "Българските художници днес" и може да бъде видяна до 29 април.
Димо Колибаров е и един от авторите, които формират съвременната българска графика от 90-те години на миналия век до днес. Той е част от едно силно поколение графици, което променя пластичния език и преформулира възприемането на графиката в контекста на българското изкуство от края на 20-ти и началото на 21-ви век.