Изтребител Су-30СМ на Военнокосмическите сили на Руската федерация се е разбил в Средиземно море, а двамата управляващи го пилоти са загинали. Това съобщиха пред журналисти от Министерството на отбраната в Москва, предава TACC.
„На 3 май около 9:45 московско време при набирането на височина при излитане от летище „Хмеймим“ над акваторията на Средиземно море претърпя катастрофа руски изтребител Су-30СМ. Двамата пилоти, до последните минути борили се за самолета, според доклад от мястото, са загинали“, поясниха от военното ведомство в Москва.
От министерството отбелязаха, че „по предварителна информация причина за катастрофата би могло да е попадане на птица в двигателя“. Няма индикации, че машината е свалена в резултат на обстрел, увериха руските военни.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.