Втори сребърен медал спечелиха младите български лъвчета в зимните спортове на олимпийския европейски фестивал в Италия.
Този път Тервел Замфиров и Андреа Коцинова грабнаха среброто в отборната микс надпревара на паралелния гигантски слалом в сноуборда. Още в първия си старт за деня нашите отвяха на осминафинала тима на Чехия с 1.21 сек.
След това на полуфинала отстраниха много силния тандем на Италия с 0.57 сек. и на полуфинала триумфираха над Украйна с 1.21 сек. В един изключително оспорван финал само 1 стотна от секундата даде преднина на първия тим на Чехия.
Вторият ни тим в състав Петър Гергьовски и Йорданка Андонова отпадна на осминафинал в дуел с Германия II.
Така сноубордът донесе второ сребро за България, след като вчера Гергьовски се нареди втори в индивидуалния старт на същата дисциплина.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец