Норвегия без Таре Бьо на старта за Световната купа

OFFNEWS 16 ноември 2016 в 14:03 3258 0

Олимпийският шампион с щафетата от Ванкувър 2010 Таре Бьо ще остане извън състава на Норвегия за старта на Световната купа по биатлон в Йостерзунд на 27 ноември.

По-големият от братята Бьо (малкият Йоханес също е национал на Норвегия) има здравословни проблеми, които ще му попречат да вземе участие в първото за сезона състезание от веригата, информира официалния сайт на норвежката федерация.

Така отборът на Норвегия при мъжете ще включва Оле Ейнар Бьорндален, Йоханес Бьо, Емил Хегле Свендсен, Хенрик Л'Абе Лунд, Ларк-Хелге Биркеланд и Ерленд Бьонтегорд.

При дамите на старта ще застанат Тирил Екхоф, Фани Хорн Биркеланд, Марте Олсбу и Ингрид Ландмарк Тандреволт.
През миналия сезон Бо се завърна в големия биатлон, като завърши шести в генералното класиране нза Световната купа.

Това беше неговото най-добро постижение, откакто триумфира с трофея на 22-годишна възраст през 2010 година. По-големият от братята Бо постоянно беше преследван от болести и контузии и рядко оставаше цял сезон в старовете.

През миналия сезон обаче той показа повече стабилност, като завърши 12 пъти в топ 10, а три пъти се качи на подиума.