Коукалова няма прошка в Оберхоф

OFFNews 08 януари 2017 в 16:50 3832 0

Габриела Коукалова (Чехия) спечели и масовия старт на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в Оберхоф (Германия). В събота чехкинята триумфира и в спринта на 7,5 км за жени в германския зимен център, който беше белязан от завръщането на великата Домрачова.

Днес носителката на Големия кристален глобус беше най-бърза по трасето за 37:20.5 минути, като не допусна грешка при стрелбата. Така Коукалова записа четвърта победа за сезона и 16-а в кариерата си. На второ място на 31.5 секунди завърши Лаура Далмайер (Германия). Трета е Ева Пушкарчикова от Чехия.

Коукалова води в генералното класиране с 479 точки, пред Далмайер с 464 точки и Мекерейнен с 448 точки. Българските биатлонистки, които днес не стартираха, все още нямат точка през сезона.