Фуркад трупа аванс за Световната купа

OFFNews 08 декември 2017 в 14:35 2930 0

Френският биатлонист Мартен Фуркад продължава да трупа аванс на върха в класирането за Световната купа.

Шесткратният носител на Кристалния глобус завърши втори в спринта на 10 км в Хохфилцен, Австрия, и вече има 216 точки. Това беше 119-о класиране на подиума за Фуркад, който се превръща в истинска легенда в този спорт.

Втори върви норвежецът Йоханес Бьо, който спечели състезанието, със 178 точки, а трети е словенецът Яков Фак със 162.
Бьо завърши за 24.18,4 минути без грешка в стрелбата.

Фуркад също не сбърка, но беше по-бавен на огневия рубеж, и в крайна сметка финишира на 12,1 секунди зад Бьо. Фак пък завърши на 35,4 секунди за Бьо, като също не сбърка в стрелбата.

От българите най-челно класиране записа Михаил Клечеров, който завърши на 67-о място с време 27.09,03 минути, изоставане от близо три минути от победителя и с безгрешна стрелба.

Владимир Илиев е позиция зад него с изоставане от 2.52,6 минути от Фуркад и три грешки на рубежа. Антон Синапов е 86-и, а Димитър Герджиков не стартира. Проблемите с окото на Красимир Анев също не му позволиха да застане на старта.