Далмайер с второ злато в Пьонгчанг

OFFNews 12 февруари 2018 в 13:41 3406 0

Носителката на Световната купа по биатлон Лаура Далмайер спечели втори златен олимпийски медал в Пьонгчанг.

След успеха си в спринта на 7,5 км, днес германката прибави и златото в преследването на 10 км и стана първата биатлонистка в историята с подобно постижение.

Далмайер направи само един пропуск в стрелбата и завърши с време 30:35.3 минути, като изпусна само веднъж водачеството си.

На 29.4 секунди от шампионката остана състезаващата се за Словакия Анастасия Кузмина, която допусна 4 грешки в стрелбата (0-1-2-1).

Французойката Анаис Бескон, която тръгна от 19-а позиция, допусна само един пропуск в стрелбата (0-0-1-0) и завърши трета, на 29.6 секунди от победителката.

Единствената ни представителка днес - Емилия Йорданова, завърши на 55-а позиция, на 6:29.0 минути от Далмайер. Тя допусна общо 6 грешки в стрелбата днес (2-1-3-0).