Скоулс се завърна във Висшата лига с гол

Васил Георгиев 14 януари 2012 в 19:09 1669 0

37-годишният Пол Скоулс се завърна във Висшата лига на Англия с гол, който се оказа ключов при домакинската победа на Манчестър Юнайтед с 3:0 над Болтън в мач от XXI кръг на първенството. Подписалият преди седмица изненадващо договор с "червените дяволи" до края на сезона Скоулс, който бе прекратил кариерата си в края на миналия сезон, започна като титуляр се разписа в 45-ата минута за 1:0. Преди това играчите на Манчестър Юнайтед се скъсаха да пропускат, а Уейн Рууни затвърди статута на стража на Болтън Адам Богдан на герой на двубоя, пропускайки дузпа. Гостите поддържаха интригата жива на "Олд Трафорд" до 74-ата минута, когато Дани Уелбек вкара за 2:0, като при попадението нападателят се контузи и бе принудително заменен от Хавиер Ернандес. Класиката оформи Майкъл Карик с удар по земя от 30-ина метра в 83-ата минута. Гостите успяха да стигнат до няколко добри положения за гол, като в основата на всичките бе Мартин Петров. След негово центриране от ъглов удар, Грейтар Стейнсон засече с глава, като Рафаел да Силва изчисти топката от голлинията. Петров остана на терена до 88-ата минута, когато бе заменен от Тунждай. Димитър Бербатов остана на резервната скамейка на Манчестър Юнайтед. Англия, Висша лига, XXI кръг Астън Вила - Евертън 1:1 (Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила) Уест Бромич - Норич 1:2 Тотнъм - Уулвърхемптън 1:1 Манчестър Юнайтед - Болтън 3:0 Ливърпул - Стоук Сити 0:0 Челси - Съндърланд 1:0 Блекбърн - Фулъм 3:1 На 15 януари Суонзи - Арсенал Нюкасъл - Куинс Парк Рейнджърс На 16 януари Уигън - Манчестър Сити Класиране 1.Манчестър Сити    48 точки (мач по-малко) 2.Манчестър Юнайтед    48 т.       3.Тотнъм    46 т. 4.Челси    40 т. 5.Арсенал    36 т. (мач по-малко)